👤

Nectarul de pere este vandut in baxuri de6 cutii a cate150 cl fiecare cutie un bax costa 72lei calculati cati lei ar costa un litru de nectar depere

Răspuns :

6x150=900cl 900cl:100=9l(1l=100cl) 72:9=8lei/l