👤

La o cantina s-au cumparat 18 kg de salam pe care s-au platit 414 lei.Cat costa un kilogram de salam?

Răspuns :

414 lei / 18 kg= 23 lei costa un khilogram de salam

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari