Răspuns :
1 17x207=3519
dublul3519+3519=7038
2 17+271=288
288x3=864
3 1 cate gaini?
248x15=3720
2cate curci?
3720-1235=2485
2 cate pasari sunt?
248 rate+3720 gaini+2485 curci=6453
dublul3519+3519=7038
2 17+271=288
288x3=864
3 1 cate gaini?
248x15=3720
2cate curci?
3720-1235=2485
2 cate pasari sunt?
248 rate+3720 gaini+2485 curci=6453
1.)2x(17x207)=2x3519=7039 2.)3x(17+271)=3x288=864 3)gaini:284x15=4260 curci:4260-1235=3020 total:248+4260+3020=7528 4)84x36=3024 49x63=3087 3087-3024=63
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!