👤

Elena merge la piata cu 7 lei.Calculati cate kg de mere poate cumpara,daca 1 kg costa 2,50 lei.Ce rest primeste?

Răspuns :

2,5+2,5=5
7-5=2
RASPUNS:2lei
7:2,5=2rest
RESTUL PRIMIT=2lei