Într-un magazin în decurs de 3 zile s-au vândut 11,64 Kg , 13,35 Kg si 18,42 Kg de alune care costă 16,5 lei/Kg . Calculați in două moduri suma încasată .
Ajutor....măcar primul mod să mi-l faceți ....please :(
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!