Răspuns :
1. Cat costa un kg de mere?
7,5: 3= 2,5 lei
2. Cat costa 4 kg de mere?
2,5 x 4= 10 lei
sper ca ti-am fost de folos
7,5: 3= 2,5 lei
2. Cat costa 4 kg de mere?
2,5 x 4= 10 lei
sper ca ti-am fost de folos
Cat costa un kg ?
3kg=7,5=>1kg=7,5:3=2,5 lei (1 kg )
Cat costa 4 kg
3kg=2,5 lei(1kg)*4=10,0=10 lei (4 kg)
SPER CA TE-AM AJUTAT
3kg=7,5=>1kg=7,5:3=2,5 lei (1 kg )
Cat costa 4 kg
3kg=2,5 lei(1kg)*4=10,0=10 lei (4 kg)
SPER CA TE-AM AJUTAT
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!