Răspuns :
Plan de rezolvare:
1. Cati lei costa un kg de gris?
42:7 kg = 6 lei
2. Cate kg de gris costa 54 lei ?
54:6= 9 kg.
Succes
1. Cati lei costa un kg de gris?
42:7 kg = 6 lei
2. Cate kg de gris costa 54 lei ?
54:6= 9 kg.
Succes
Plan si rezolvare.
1.Cat costa 1 kg?
42:7=6 lei kg
2.Cate kg de gris costa 54 de lei?
54:6=9 kg
1.Cat costa 1 kg?
42:7=6 lei kg
2.Cate kg de gris costa 54 de lei?
54:6=9 kg
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!