Răspuns :
3 * 8 = 24 lei costa prunele de 3 lei/kg
24 : 4 = 6 kg prune poate cumpara daca prunele costa 4 lei/kg
24 : 4 = 6 kg prune poate cumpara daca prunele costa 4 lei/kg
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!