👤

o familie tinara a procurat o masa si 10 scaune ,platind pentru tot2000lei.Cit costa un scaun ,daca masa costa 435,5 lei?

Răspuns :

cat costa 10 scaune?
2000 lei-435,5 lei=1564,5
cat costa un scaun?
1564,5 lei:10=156,45 lei