👤

Care este rezolvarea problemei : Patru kilograme de mere costa 16 lei .Cat costa un gilogram de mere ?


Răspuns :

4 kilograme-->16lei
1 kilogram--> 4 lei
4kg...16 lei 1kg...x lei =>x=16 supra 4 =4 lei Sper ca te-am ajutat!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari