O vaca da zilnic 8 litri de lapte=>2 vaci dau 16 litri de lapte zilnic
bunicii vand 3/4 din cantitatea de lapte obtinuta,adica 3/4*16=12litri
1 litru de lapte costa 1 leu=>
12 litri de lapte vor costa 12 lei
un an are 365 de zile deci=>365*12=4380 lei
Daca nu ai inteles ceva,nu ezita sa ma intrebi.