👤

Alcatuieste o problema: 9x9-9x8=

Răspuns :

Un stilou costa 9 lei.Pentru o clasa s-au cumparat 9 stilouri.Stiind ca s-au dat 8 stilouri,calculati pretul stilourilor ramase.
9 stilouri*9 lei-9 lei*8 stilouri folosite=9 lei pentru ca ramane un stilou.