👤

va rog din inimioara datimi repede raspunsul ...................o problema care sa se rezolve astfel3x6+(3+5)x4

Răspuns :

Eu am cumparat azi 3 kg de mere cu 6 lei kg si am  mai cumparat 3kg pere cu 4 lei kg si 5 kg caise tot cu 4 lei kg.Cati lei am cheltuit?