👤

Un fir de garoafa costa 4 lei. Pentru garoafele vandute intr-o zi sau incasat 540 de lei. A doua zi s-au vandut de 2 ori mai multe garoafe,pastrand acelasi pret.
Ce sumas-a incasat pentru garoafele vandute in cele doua zile ?


Răspuns :

540+(540*2)=540+1080=1620