un fir de garoafa costa 4 lei pentru garoafele vandute intro zi sau vandut de 2 ori mai multe garoafe pastrand acelasi pret ce suma sa incasat pentru garoafele vandute in acele doua zile ?
1.Cate garoafe s-au vandut :540:4=135,2.Cate garoafe s-au vandut a doua zi :135x2=270 ,3.Cati lei s-au incasat in a doua zi 540x2=1080 ,4.Ce suma s-a incasat ;pentru garoafele vandute in cele doua zile 1080+540=1620 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!