👤

Un elev cumpara caiete la pretul de 2 lei si respectiv 4 lei bucata ,cheltuind 200 lei.Stiind ca a cumparat 63 de caiete,calculati cate caiete a cumparat la 2 lei bucata si cate caiete la 4 lei bucuta.