O persoana cupmpara 2 kg de mere cu 3 lei/kg si 4kg de prune cu 1,5 lei/kg. Un kilogram de fructe cumparate a costat in medie : 1,5 1,75 2 2,5 Si va rog cu rezolvare.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!