Răspuns :
4kg..........11lei/kg=44 lei
3kg.......15lei/kg=45 lei
44+45=89 lei
3x11-2x15=33-30=3 lei
3kg.......15lei/kg=45 lei
44+45=89 lei
3x11-2x15=33-30=3 lei
11×4+15×3=44+45=89(lei s-au platit pentru toate fructele);
11×3-15×2=33-30=3(lei diferenta)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!