👤

Calculeaza 34X3; 35X63; 65X2099; Problema 8 kg de castraveti costa 129 lei Cati lei costa 6 kg? Ofer coroana

Răspuns :

34X3=102        35X63=2205   65X2099=136435

1)129:8=16,5 lei un kg
2)16,5x6=99 lei 6 kg


 eu cred ca 96.75 costa 6  kg de castraveti