👤

o fabrica de dulceturi achizitioneaza 435kg de mere a 2 lei kilogramul 345 kg capsuni cu 8 lei kilogramul si 245 kg prune a 3 lei kilogramul.Cati lei plateste fabrica pentru fructele cumparate?

Răspuns :

435kg×2=870lei mere 345×8=2760 lei capsuni 245×3=735 prune 870+2760+735=4365 lei plateste fabrica pt toate fructele
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari