Răspuns :
Daca 9 papusi fata de 9 ursuleti costa cu 108 lei mai mult, inseamna ca o papusa fata de un ursulet va costa cu 12 lei mai mult (108:9). 24-12=12 lei (2 ursuleti), 12:2=6 lei un ursulet si 12+6=18 lei o papusa. De aici inmultesti si iese. Spor!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!