Răspuns :
4kgx3kg=12lei(costa 4kg de caise a cate 3lei kilogramul)
12lei:2=6kg(de caise a cate 2lei kg trebuie puse pe celalalt taler pentru a se echilibra balanta)
12lei:2=6kg(de caise a cate 2lei kg trebuie puse pe celalalt taler pentru a se echilibra balanta)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!