👤

zece vaze identificacosta in total o mie de lei.cit costao suta de vaze?cite vaze costa un milion de lei?

Răspuns :

1000 lei:10=100lei/buc; 100vaze×100 lei/buc=10000lei 1000000lei:100lei/vaza=10000 vaze 10000vaze×100lei vaza =1000000 PROBA