Știind că 3 kg de mere costă 6 lei și că un kg de pere costă cât dublul kg de mere determinați cât o costă pe iuliana dacă ar cumpăra 5 kg de mere și 3 kg de pere . Ce rest va primi ea știind că a plecat de acasă cu 100 de lei . Este grea, dar atenție dacă nu știți problema nu dați răsunsuri greșite !
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!