1,457
1,546
1,764
2,475
2,756
2,746
3,456
3,654
3,4675
Ti-am dat destule exemple!!
Si la cea de-a doua intrebare este foarte simplu :
-trebuie sa inmultesti pentru fiecare produs numarul de kg cu pretul pe kg
-pentru a termina de rezolvat trebuie sa aduni toate numerele obtinute din inmultiri si rezultatul sa il scazi din 200.
De exemplu:
castraveti: 12x4=48 si tot asa la toate .