Răspuns :
Daca trrei kg de mere costa 9 lei reiese ca un kg de mere costa 3 lei
7kg de mere vor costa 7*3=21 lei
Raspuns 21 lei , adica B)
7kg de mere vor costa 7*3=21 lei
Raspuns 21 lei , adica B)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!